"Turkey"
HD Delibal (2015) 2015 6.8
Delibal (2015)
Delibal (2015)

Delibal (2015)

Dramë Romancë  2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Delibal (2015)
HD
IMDb: 6.8
117 min

Dy të rinjë të cilët dashurohen me njëri tjetrin Baris dhe Füsun.. Baris një djalosh energjik i shkelqyer në raport me të tjerët, i dashuruar marrëzisht me Füsun nje vajzë…

Country:
Genre: Dramë, Romancë
HD Deliha 2 (2018) 2018 4.5
Deliha 2 (2018)
Deliha 2 (2018)

Deliha 2 (2018)

Komedi  2018 Shiko tani
Vlersimi: 4.5
Deliha 2 (2018)
HD
IMDb: 4.5
106 min

Kthehet Zeliha-ja: E çmendur dhe e çiltër si kurrë më parë, ajo ende e fut veten në të gjitha llojet e telasheve. Duke kërkuar dashuri në filmin e parë, Zeliha…

Country:
Genre: Komedi
Deliha (2014)
HD
IMDb: 4.5
107 min

Historia e Zelihasë së çmendur fillon një ditë kur ajo shkon te një fallxhor me miqtë e saj. Të njëjtën ditë, Xhemali dhe vëllai i tij i pashëm, Xhemili, hapin…

Country:
HD Paper Lives (2021) 2021 6.5
Paper Lives (2021)
Paper Lives (2021)

Paper Lives (2021)

Dramë  2021 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Paper Lives (2021)
HD
IMDb: 6.5
96 min

Mehmeti është një njeri i dashur i cili drejton një magazinë e mbeturinash në një lagje të Stambollit, ai i ndihmon të gjithë njerëzit në nevojë, veçanërisht fëmijët dhe adoleshentët…

Country:
Genre: Dramë
HD Shamikuqja (1977) 1977 8.7
Shamikuqja (1977)
Shamikuqja (1977)

Shamikuqja (1977)

Dramë Romancë Turk  1977 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
Shamikuqja (1977)
HD
IMDb: 8.7
90 min

Iliazi është një shofer kamjoni nga Stambolli që vjen në një fshat të largët për të punuar. Rastësisht takohet me Asian, vajzën e çuditshme me një shamikuqe mbi kokë, ata…

Country:
Genre: Dramë, Romancë, Turk
HD Stuck Apart (2021) 2021 6.1
Stuck Apart (2021)
Stuck Apart (2021)

Stuck Apart (2021)

Comedy Drama  2021 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Stuck Apart (2021)
HD
IMDb: 6.1
96 min

Azizi, nuk është i lumtur me punën dhe jetën e tij private e cila eshte rrënuar nga motra e tij që jeton prej disa kohësh me familjen e saj në…

Country:
Genre: Comedy, Drama
Kurulus Osman a.k.a Themelimi Osman 2019
Kurulus Osman a.k.a Themelimi Osman
Kurulus Osman a.k.a Themelimi Osman

Kurulus Osman a.k.a Themelimi Osman

Aksion Aventurë Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi:
Kurulus Osman a.k.a Themelimi Osman
TMDb: 7.7
N/A

Jeta e Osman Beut, djali Ertugrul Gazit dhe themeluesi i Perandorisë Osmane.

Country:
HD Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters (2019) 2019 7.5
Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters (2019)
Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters (2019)

Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters (2019)

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Kiz Kardesler A.K.A A Tale of Three Sisters (2019)
HD
IMDb: 7.5
108 min

Tre vajza të reja kthehen mbrapsht tek babai i tyre njëra pas tjetrës, në një fshat të varfër të Anadollit qendror, pasi nuk u pritën mirë tek familjet e pasura.

Genre: Dramë
HD One-Way to Tomorrow (2020) 2020 5.7
One-Way to Tomorrow (2020)
One-Way to Tomorrow (2020)

One-Way to Tomorrow (2020)

Komedi Romancë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
One-Way to Tomorrow (2020)
HD
IMDb: 5.7
90 min

Aliu vendos të niset për në Izmir, që të ndalojë dasmën e vajzës që ai dashuron. Në tren, ai do të rastisë me një vajzë që nuk i tregon gjithë…

Country:
Genre: Komedi, Romancë
HD Güzelliğin Portresi (2019) 2019 N/A
Güzelliğin Portresi (2019)
Güzelliğin Portresi (2019)

Güzelliğin Portresi (2019)

Dramë Horror Thriller Turk  2019 Shiko tani
Vlersimi: N/A
Güzelliğin Portresi (2019)
HD
IMDb: N/A
N/A

Nisan lajmërohet nga policia për vdekjen babait të saj, të cilin ajo kishte vite pa e takuar. Rikthimi i saj në shtëpinë e fëmijërisë për zgjidhjen e trashëgimisë, do të…

Country:
HD Valley of the Wolves: Palestine (2011) 2011 6.3
Valley of the Wolves: Palestine (2011)
Valley of the Wolves: Palestine (2011)

Valley of the Wolves: Palestine (2011)

Aksion  2011 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Valley of the Wolves: Palestine (2011)
HD
IMDb: 6.3
105 min

Një pjesëtar i forcave speciale turke është në ndjekje të një ushtaraku izraelit përgjegjës për sulmet në Gaza…

Country:
Genre: Aksion
HD Cingöz Recai (2017) 2017 5.0
Cingöz Recai (2017)
Cingöz Recai (2017)

Cingöz Recai (2017)

Aksion Aventurë Krim  2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.0
Cingöz Recai (2017)
HD
IMDb: 5.0
111 min

Historia e një hajduti, e bazuar në novelën e shkrimtarit të famshëm Peyami Safa.

Country:
HD Winter Sleep (2014) 2014 8.1
Winter Sleep (2014)
Winter Sleep (2014)

Winter Sleep (2014)

Dramë  2014 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Winter Sleep (2014)
HD
IMDb: 8.1
196 min

Ajdini, një ish-aktor, drejton një hotel të vogël në Anadollin qendror me gruan e tij të re, Nihalin, me të cilën ka një marrëdhënie të vështirë dhe motrën e tij,…

Country: , ,
Genre: Dramë
HD Clair Obscur (2016) 2016 6.5
Clair Obscur (2016)
Clair Obscur (2016)

Clair Obscur (2016)

Dramë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Clair Obscur (2016)
HD
IMDb: 6.5
105 min

Dy femra turke njëra e shtypur nga traditat seksiste dhe njëra e lirë nga zakonet moderne, kanë më shumë të përbashkëta nga se duket.

Genre: Dramë
HD Once Upon a Time in Anatolia (2011) 2011 7.9
Once Upon a Time in Anatolia (2011)
Once Upon a Time in Anatolia (2011)

Once Upon a Time in Anatolia (2011)

Dramë Krim  2011 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Once Upon a Time in Anatolia (2011)
HD
IMDb: 7.9
157 min

Një grup burrash u nisën në kërkim të një trupi të pajetë në stepat e Anadollit.

Genre: Dramë, Krim
HD Miracles Of Love (2019) 2019 6.7
Miracles Of Love (2019)
Miracles Of Love (2019)

Miracles Of Love (2019)

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
Miracles Of Love (2019)
HD
IMDb: 6.7
129 min

Një dramë turke e vendosur në vitet 1960. Azizi, një burrë me të meta fizike e gjen veten në përpjekje për të sistemuar martesën me Mizgin, pavarësisht vështirësive dhe opinionit,…

Country:
Genre: Dramë
HD Two Hearts As One (2014) 2014 7.8
Two Hearts As One (2014)
Two Hearts As One (2014)

Two Hearts As One (2014)

Dramë Histori  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Two Hearts As One (2014)
HD
IMDb: 7.8
126 min

Një vështrim brenda historisë së dy sapo-martuarve që ndahen nga njëri-tjetri dhe kalojnë gjysmëshekullin tjetër të jetës së tyre duke u përpjekur të ribashkohen.

Country:
Genre: Dramë, Histori
HD Sour Apples (2016) 2016 7.1
Sour Apples (2016)
Sour Apples (2016)

Sour Apples (2016)

Dramë Komedi Turk  2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Sour Apples (2016)
HD
IMDb: 7.1
114 min

Duke premtuar një festë vizuale të ngjyrave, kostumeve, dritës dhe vendndodhjeve, do t’iu bëjnë të qeshni dhe qani njëkohësisht me shfaqjet e saj të fuqishme të aktrimit, si dhe dialogët…

Country:
Genre: Dramë, Komedi, Turk
HD My Grandfather’s People (2011) 2011 8.0
My Grandfather’s People (2011)
My Grandfather’s People (2011)

My Grandfather’s People (2011)

Dramë Familjar Histori Komedi  2011 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
My Grandfather’s People (2011)
HD
IMDb: 8.0
126 min

Një film artistik që tregon historinë e gjyshit të producentit, i cili u detyrua të largohej nga Kreta në vitin 1920 gjatë shkëmbimit të popullsisë greko-turke.

Country:
HD Butterflies (2018) 2018 7.4
Butterflies (2018)
Butterflies (2018)

Butterflies (2018)

Dramë Komedi  2018 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Butterflies (2018)
HD
IMDb: 7.4
117 min

Në fshatin Hasanlar, 2 vëllezër dhe një motër që nuk e kanë njohur fare njeri-tjetrin dhe as babanë e tyre që do të varrosin, do të njohin më shumë për…

Country:
Genre: Dramë, Komedi