"1995"
HD Desperado (1995) 1995 7.2
Desperado (1995)
Desperado (1995)

Desperado (1995)

Aksion Krim Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Desperado (1995)
HD
IMDb: 7.2
104 min

Mariaçi, një muzikant nga profesioni, niset me një kuti kitare mbushur me armë për tu hakmarrë ndaj vrasjes së të dashurës së tij. Ai udhëton në çdo qytet me qëllimin…

Country: ,
Genre: Aksion, Krim, Thriller
HD James Bond: GoldenEye (1995) 1995 7.2
James Bond: GoldenEye (1995)
James Bond: GoldenEye (1995)

James Bond: GoldenEye (1995)

Aksion Aventurë Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
James Bond: GoldenEye (1995)
HD
IMDb: 7.2
130 min

Agjenti 007 Xhejms Bond, së bashku Natalia Simonav, udhëton në Rusi për të lokalizuar armën nukleare satelitore të vjedhur nga Aleku, një ish agjent të cilin Bond e dinte të…

Whisper of the Heart (1995)
FULL HD
IMDb: 7.9
111 min

Një histori dashurie midis një vajze që i pëlqen të lexojë libra dhe një djali që kontrollon të gjithë librat e bibliotekës që ajo lexon.

Country:
Pocahontas (1995)
HD
IMDb: 6.7
81 min

Pocahontas, vajza e shefit të një fisi vendas Amerikan, bie në dashuri me një ushtar anglez ndërsa kolonistët pushtojnë Virxhinian në shekullin 17-të.

Country:
HD Fermo posta Tinto Brass (1995) 1995 5.2
Fermo posta Tinto Brass (1995)
Fermo posta Tinto Brass (1995)

Fermo posta Tinto Brass (1995)

Komedi  1995 Shiko tani
Vlersimi: 5.2
Fermo posta Tinto Brass (1995)
HD
IMDb: 5.2
81 min

Ky film këshillohet të shikohet vetëm nga persona të rritur pasi përmban pamje erotike +18.

Country:
Genre: Komedi
Balto (1995)
HD
IMDb: 7.1
78 min

Një qen Husky i vetmuar rrezikon jetën e tij për të parandaluar një epidemi vdekjeprurëse e cila rrezikon të shkatërrojë Alaskën.

Country:
HD The Basketball Diaries (1995) 1995 7.3
The Basketball Diaries (1995)
The Basketball Diaries (1995)

The Basketball Diaries (1995)

Biografi Dramë Krim  1995 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
The Basketball Diaries (1995)
HD
IMDb: 7.3
102 min

Një adoleshent rrezikon të humbasë ëndrrën e tij për t’u bërë një yll basketbolli, pasi zhytet thellë në botën e drogës…

Country:
Genre: Biografi, Dramë, Krim
HD Twelve Monkeys (1995) 1995 8.0
Twelve Monkeys (1995)
Twelve Monkeys (1995)

Twelve Monkeys (1995)

Mister Sci-fi Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Twelve Monkeys (1995)
HD
IMDb: 8.0
129 min

Në një botë të ardhshme të shkatërruar nga një virus i cili fshiu pjesën më të madhe të popullsisë njerëzore në planet. Një i dënuar dërgohet pas në kohë për…

Country:
HD Rumble in the Bronx (1995) 1995 6.8
Rumble in the Bronx (1995)
Rumble in the Bronx (1995)

Rumble in the Bronx (1995)

Aksion Komedi Krim Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Rumble in the Bronx (1995)
HD
IMDb: 6.8
87 min

Një djalosh i ri vjen për vizitë tek xhaxhai i tij në Nju Jork për ta ndihmuar, por përfundon duke luftuar kundra një bande rrugësh me aftësitë e tij në…

Country:
Outbreak (1995)
HD
IMDb: 6.6
127 min

Kur një virus vdekjeprurës i ardhur nga një majmun në Afrikë fillon të infektojë popullsinë, disa shkencëtarë luftojnë për të gjetur një zgjidhje.

Country:
HD Leaving Las Vegas (1995) 1995 7.5
Leaving Las Vegas (1995)
Leaving Las Vegas (1995)

Leaving Las Vegas (1995)

Dramë Romancë  1995 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Leaving Las Vegas (1995)
HD
IMDb: 7.5
111 min

Ben Sandersoni, një skenarist Hollivudian i cili ka humbur gjithçka për shkak të alkoolizmit të tij, mbërrin në Las Vegas për të pirë deri në vdekje. Atje, ai takon Seran,…

Country: , ,
Genre: Dramë, Romancë
HD Darkman II: The Return of Durant (1995) 1995 5.1
Darkman II: The Return of Durant (1995)
Darkman II: The Return of Durant (1995)

Darkman II: The Return of Durant (1995)

Aksion Aventurë Sci-fi Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 5.1
Darkman II: The Return of Durant (1995)
HD
IMDb: 5.1
93 min

Rikthehen Njeriu i Errësirës dhe Duranti. Këtë herë, Duranti ka në plan të marrë përsipër tregtinë e drogës të qytetit duke përdorur armatime të teknologjisë së lartë. Njeriu i Errësirës…

Country: ,
HD La Haine (1995) 1995 8.1
La Haine (1995)
La Haine (1995)

La Haine (1995)

Dramë  1995 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
La Haine (1995)
HD
IMDb: 8.1
98 min

Kur një i ri arab arrestohet dhe rrihet keq nga policia, një protestë shpërthen në periferinë famëkeqe të Parisit. Tre nga bashkëmoshatarët e viktimës bredhin vërdallë, ndërsa përpiqen të përmbajnë…

Country:
Genre: Dramë
HD Bad Boys (1995) 1995 6.9
Bad Boys (1995)
Bad Boys (1995)

Bad Boys (1995)

Aksion Komedi Krim  1995 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Bad Boys (1995)
HD
IMDb: 6.9
119 min

Dy detektivë mbrojnë një dëshmitare të një vrasjeje ndërkohë që hetojnë çështjen e heroinës së vjedhur nga depoja e provave të rajonit të tyre policor.

Country:
Genre: Aksion, Komedi, Krim
HD Billy Madison (1995) 1995 6.4
Billy Madison (1995)
Billy Madison (1995)

Billy Madison (1995)

Komedi  1995 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Billy Madison (1995)
HD
IMDb: 6.4
89 min

Për të trashëguar hotelerinë gjigande të babait të tij, një burrë dembel dhe i papjekur mendërisht duhet të përsërise klasat nga e para në të dymbedhjetën për herë të dytë.

Country:
Genre: Komedi
Hackers (1995)
HD
IMDb: 6.3
105 min

Një grup hackerash janë fajësuar për kryerjen e një krimi të madh ekonomik, por a do ia dalin ata të vërtetojnë pafajësinë e tyre?

Country:
Jumanji (1995)
HD
IMDb: 7.0
104 min

Loja magjike me zare iu çel një botë të rrezikshme aventurash të vegjëlve, Xhudi dhe Piter. Duke gërmuar në dhomat e një shtëpie të vjetër, fëmijët bëhen padashur pjesë e…

Country:
HD Showgirls (1995) 1995 4.9
Showgirls (1995)
Showgirls (1995)

Showgirls (1995)

Dramë  1995 Shiko tani
Vlersimi: 4.9
Showgirls (1995)
HD
IMDb: 4.9
128 min

KUJDES: FILMI KESHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇ! KA SKENA TË FORTA EROTIKE! Nomi, një vajzë e re, arrin në Las Vegas për t’u bërë kërcimtare dhe me vështirësi gjatë…

Country: ,
Genre: Dramë
HD High Risk (1995) 1995 6.1
High Risk (1995)
High Risk (1995)

High Risk (1995)

Aksion Komedi  1995 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
High Risk (1995)
HD
IMDb: 6.1
101 min

Truproja e një ylli të zbehur filmash aksion shpëton reputacionin dhe jetën e tij gjatë një grabitjeje bizhuterish.

Country:
Genre: Aksion, Komedi
HD Ghost in the Shell (1995) 1995 8.0
Ghost in the Shell (1995)
Ghost in the Shell (1995)

Ghost in the Shell (1995)

Aksion Animuar Sci-fi  1995 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Ghost in the Shell (1995)
HD
IMDb: 8.0
83 min

Një police Sajborg dhe partneri i saj mundohen që të gjurmojnë vendndodhjen e një hakeri të mistershëm dhe të fuqishëm me emrin “Mjeshtri i Kukullave”.

Country: ,